Przejdź do treści Przejdź do stopki

Bezpieczeństwo lotu jest naszym priorytetem

Dobre przygotowanie, regularne szkolenia i odpowiednie planowanie lotów minimalizują ryzyko i pozwalają cieszyć się paralotniarstwem w pełni. To nasz Dekalog Leonardo AOF Ukończ kursy prowadzone przez certyfikowane szkoły paralotniowe. Regularnie odświeżaj swoją wiedzę i umiejętności poprzez dodatkowe szkolenia. Używaj tylko sprawdzonego i certyfikowanego sprzętu. Regularnie kontroluj stan swojej paralotni, uprzęży i spadochronu zapasowego. Przechowuj sprzęt…

Czytaj więcej

Pilot – zdrowie to twoje bezpieczeństwo

Dbając o kondycję fizyczną, nie tylko poprawisz swoje umiejętności, ale także zwiększysz swoje bezpieczeństwo i będziesz czerpać większą przyjemność z paralotniarstwa. Dlatego uprawiaj regularnie różnorodne formy aktywności fizycznej, takie jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy ćwiczenia siłowe. Pomaga to w utrzymaniu ogólnej sprawności i wytrzymałości. Nasze rady dla utrzymania dobrej kondycji: Trening wytrzymałościowy: skup…

Czytaj więcej

Magiczna pasja do latania

Rozmowa z Jackiem Bartoszkiem, założycielem Leonardo Team – Sztuka latania. Jak rozpoczęła się twoja przygoda z paralotniarstwem i co cię w nim najbardziej zafascynowało? Moja przygoda z paralotniarstwem rozpoczęła się ponad 20 lat temu. Fascynacja wolnością i możliwością podziwiania Ziemi z lotu ptaka były tym, co mnie najbardziej przyciągnęło. Swoboda i harmonia z naturą były…

Czytaj więcej

Historia Paralotniarstwa

W 1964 roku Amerykanin Domina Jalbert opatentował Parafoil, wielokomorowy, dwupowierzchniowy spadochron typu ram-air. Dzięki ruchowi powietrza wlatującego przez komory, spadochron ten nabierał kształtu płata, umożliwiając szybowanie. To zapoczątkowało rozwój paralotniarstwa, które wystartowało w 1978 roku. Paralotniarstwo częściowo rozwijało się dzięki projektom dla programu kosmicznego NASA oraz samodzielnym testom w Europie. Ważnym momentem był rok 1965,…

Czytaj więcej

Lot tandemowy – ważne informacje

1. Minimalny wiek 15 lat, ale osoby poniżej 18 roku życia muszą mieć zgodę rodziców w wyrażonej na piśmie LUB rodzic musi przyjść w dniu lotu i osobiście podpisać stosowaną zgodę z dokumentem świadczącym, iż jest opiekunem prawnym. 2. Jeśli masz 70 lat lub więcej, Twój lekarz będzie musiał podpisać i ostemplować formularz medyczny LAOF.…

Czytaj więcej

Sprzęt do latania swobodnego*

Paralotnia (skrzydło): Czasza: To główny element paralotni, zbudowany z wytrzymałej tkaniny, najczęściej nylonowej lub poliestrowej, która tworzy aerodynamiczny profil umożliwiający unoszenie się w powietrzu. Komory: Paralotnia składa się z wielu komór wypełnionych powietrzem, co nadaje jej odpowiedni kształt i sztywność. Linki nośne: Przymocowane do czaszy, linki nośne łączą paralotnię z uprzężą. Są wykonane z wytrzymałych…

Czytaj więcej

Sprzęt do latania na motoparalotni*

Motoparalotnia (skrzydło) Czasza: Podobnie jak w przypadku paralotni, czasza jest zbudowana z wytrzymałej tkaniny (najczęściej nylonowej lub poliestrowej) i składa się z komór wypełnionych powietrzem, które nadają jej aerodynamiczny kształt. Linki nośne: Linki nośne łączą czaszę z uprzężą i są wykonane z wytrzymałych materiałów takich jak Kevlar czy Dyneema. Napęd Silnik: Zazwyczaj dwusuwowy lub czterosuwowy…

Czytaj więcej

Świat. Tu się lata!

Leonardo AOF rekomenduje Włochy 🇮🇹 Veneto - Euganejskie Wzgórza, Włochy Opis: Euganejskie Wzgórza (Colli Euganei) to obszar pagórkowaty w północnych Włoszech, położony około 50 kilometrów na północny-zachód od Wenecji. Charakteryzują się malowniczymi krajobrazami, winnicami, zabytkowymi miasteczkami i starożytnymi wulkanami. To urokliwe miejsce oferuje doskonałe warunki do latania na paralotni, z pięknymi widokami na okolicę.…

Czytaj więcej